IBALGIN RAPIDCAPS 400 MG CPS MOL 30X400 MG (BLIS.PVC/PVDC/AL)

Kód: C8176C
Neohodnotené
€4,97 €0,17 / 1 ks
Skladom (> 5 ks)

Liek vo forme mäkkých kapsúl obsahuje liečivo ibuprofén, ktorý patrí do skupiny liekov známych ako nesteroidné protizápalové liečivá (NSAID)

Detailné informácie

Podrobný popis

Popis a určenie: 

Liek vo forme mäkkých kapsúl obsahuje liečivo ibuprofén, ktorý patrí do skupiny liekov známych ako nesteroidné protizápalové liečivá (NSAID). NSAID poskytujú úľavu zmenou reakcie tela na bolesť, opuch a vysokú telesnú teplotu. Liečivo sa rýchlejšie vstrebe do krvného obehu a tak sa rýchlo dostáva do miesta bolesti.

Liek sa používa na zmiernenie bolesti hlavy, migrény, bolesti zubov, bolesti chrbta, bolesti pri menštruácii, bolesti svalov, pri horúčke a príznakoch prechladnutia a chrípky.

Na základe odporúčania lekára sa tiež používa na zmiernenie bolesti, ktorú je cítiť pozdĺž nervu (neuralgia), opuchu a bolesti kĺbov (reumatické bolesti) a pri menej závažných zápaloch kĺbov (menej závažná artritída).

Použitie: 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a dospievajúci nad 12 rokov (s telesnou hmotnosťou od 40 kg):
Odporúčaná dávka sa pohybuje v rozmedzí 200-400 mg ibuprofénu, najviac 3x denne podľa potreby. Odstup medzi jednotlivými dávkami má byť minimálne 4 hodiny. Má byť použitá najnižšia účinná dávka počas najkratšej doby potrebnej na zmiernenie príznakov ochorenia.
Dávka 1200 mg ibuprofénu nemá byť prekročená počas 24 hodín.

Dospelí sa majú poradiť s lekárom, ak príznaky ochorenia pretrvávajú alebo sa zhoršujú, alebo ak je liek nutné užívať viac ako 10 dní.
Ak u dospievajúcich nad 12 rokov je potrebné liek podávať viac ako 3 dni alebo sa príznaky ochorenia zhoršujú, je potrebné poradiť sa s lekárom.

Spôsob použitia

Kapsuly sa užívajú v pravidelných časových odstupoch, prehĺtajú sa celé a zapíjajú dostatočným množstvom tekutiny. Kapsuly sa užívajú s jedlom alebo bez jedla. Ak sa užije s jedlom alebo krátko po jedle, môže byť nástup účinku oneskorený. Avšak užívanie s jedlom zlepšuje znášanlivosť lieku a znižuje pravdepodobnosť žalúdočno-črevných ťažkostí.

Upozornenie

V treťom trimestri tehotenstva je liek kontraindikovaný. V prvom a druhom trimestri tehotenstva sa liek nesmie podávať, pokiaľ to nie je úplne nevyhnutné (dávka musí byť čo najnižšia a dĺžka liečby čo najkratšia).
V období dojčenia sa liek môže použiť iba po konzultácii s lekárom.
Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
U detí do 12 rokov a u detí s telesnou hmotnosťou nižšou ako 40 kg je liek kontraindikovaný.
U starších pacientov je potrebná zvýšená opatrnosť.
Liek je kontraindikovaný u pacientov so závažným zlyhaním pečene, závažným zlyhaním obličiek alebo závažným srdcovým zlyhaním (trieda IV NYHA).
Pred začatím dlhodobej liečby pacientov s rizikovými faktormi pre vznik kardiovaskulárnych udalostí (napr. hypertenzia, hyperlipidémia, diabetes mellitus, fajčenie) je potrebné dôsledné zváženie, najmä v prípade, že sú potrebné vysoké dávky ibuprofénu (2 400 mg denne).
Nepiť alkohol.
Liek obsahuje sorbitol.
Liek obsahuje 32 mg draslíka v jednej mäkkej kapsule.
Uchovávať pri teplote do 25 °C v pôvodnom obale na ochranu pred svetlom.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Príbalový leták Ibalgin Rapidcaps

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: