IBALGIN 200 TBL FLM 24X200 MG (BLIS. PVC/AL)

Kód: C35444
Neohodnotené
€2,25 €0,09 / 1 ks
Skladom (> 5 ks)

Liek obsahuje liečivo ibuprofen, ktoré patrí do skupiny nesteroidných protizápalových liečiv. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Popis a určenie: 

Liek obsahuje liečivo ibuprofen, ktoré patrí do skupiny nesteroidných protizápalových liečiv. Tento liek sa užíva:

  • pri miernej až strednej bolesti, napríklad pri bolesti hlavy, zubov, chrbta, pri bolestivej menštruácii, pri bolesti svalov a kĺbov sprevádzajúcich chrípkové ochorenia, pri poraneniach mäkkých tkanív ako je pomliaždenie a vyvrtnutie,
  • pri horúčkovitých stavoch počas chrípkových ochorení,
  • ako doplnková liečba horúčkovitých stavov pri iných ochoreniach,
  • v prípade zápalových a degeneratívnych ochorení kĺbov (artritída) a chrbtice alebo mäkkých tkanív pohybového ústrojenstva sprevádzaných bolestivosťou, začervenaním, opuchom a stuhnutosťou kĺbov iba na odporúčanie lekára.

Použitie: 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a deti od 12 rokov: dávkovanie je v rozsahu 6-12 tabliet (1,2 - 2,4 g) denne (zvyčajne 1,2 - 1,8 g, čiže 6-9 tabliet denne), pričom dávka 12 tabliet (2,4 g) denne sa nemá prekročiť. U niektorých pacientov postačuje udržiavacia dávka 3-6 tabliet (0,6-1,2 g).
Pri zápalových formách sa podávajú vyššie dávky; reumatoidná artritída vyžaduje vyššie dávkovanie ako osteoartritída.
Pri dysmenorei sa podávajú 2 tablety (400 mg) každých 4-6 hodín.
Ako analgetikum-antipyretikum sa podáva 3-4x denne v dávkach 1-2 tablety (200-400 mg).

Deti od 6 do 12 rokov: denná dávka je 20-35 mg/kg telesnej hmotnosti rozdelených v niekoľkých čiastkových dávkach. Pri juvenilnej reumatoidnej artritíde sa podáva 40-50 mg/kg telesnej hmotnosti/deň. U detí s telesnou hmotnosťou do 30 kg sa neodporúča prekračovať dávku 2 tablety (400 mg) denne. Po dosiahnutí uspokojivej odpovedi je vhodná redukcia dávky, ktorá ešte zabezpečí kontrolu aktivity procesu.

Pre deti mladšie ako 6 rokov je určený liek s obsahom ibuprofénu vo forme suspenzie.

Ak je u dospelých potrebné podávať tento liek dlhšie ako 3 dni v prípade horúčky alebo 5 dní v prípade bolesti alebo sa príznaky ochorenia zhoršujú, je potrebné poradiť sa s lekárom.
Ak u detí a dospievajúcich (6-18 rokov) je tento liek potrebné podávať viac ako 3 dni alebo sa príznaky ochorenia zhoršujú, je potrebné poradiť sa s lekárom.

Nežiaduce účinky možno minimalizovať podávaním najnižšej účinnej dávky počas najkratšej potrebnej doby na kontrolu príznakov.

Spôsob použitia

Tablety sa užívajú vždy vcelku a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Pri výskyte gastrointestinálnych ťažkostí sa odporúča podať tablety s malým množstvom potravy alebo ich zapiť mliekom.

Upozornenie

Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné (majú sa užívať nízke dávky a liečba má byť čo najkratšia).
Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
Liek sa neodporúča užívať počas dojčenia.
Liek je kontraindikovaný u detí mladších ako 6 rokov.
Pred začatím dlhodobej liečby pacientov s rizikovými faktormi pre vznik kardiovaskulárnych udalostí (napr. hypertenzia, hyperlipidémia, diabetes mellitus, fajčenie) je potrebné dôsledné zváženie, najmä v prípade, že sú potrebné vysoké dávky ibuprofénu (2 400 mg/deň).
Počas liečby nie je vhodné fajčenie a konzumácia alkoholických nápojov.
Pri užívaní lieku sa môže vyskytnúť fotosenzitívna reakcia (frekvencia neznáma).
Liek obsahuje laktózu.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Príbalový leták Ibalgin 200

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: